Vesti

Prva pobeda na domaćem terenu. Šljukić igrač utakmice

Mladi Orlići uspeli su da slome otpor Valjevčana i slave prvi put ove sezone na domaćem terenu. Konačan rezultat bio je 27:23.

Prvo poluvreme završeno izjednačeno 11:11

Gosti su bolje počeli utakmicu. Od početka poveli i veoma lako postizali golove. Međutim posle promene golmana Sinđelića, gde je umesto kapitena Vojinovića stao na gol mladi Tabak, ekipa je dobila na samopouzdanju posle par njegovih intervencija.

Topila se prednost gostiju kako se približavao kraj prvog poluvremena i na kraju  je završeno nerešeno. U nastavku utakmice Sinđelić je gubio par golova razlike, ali se nije predavao. Bržom igrom Orlića i umor Metalčevih igrača došlo je do preokreta, gde je Sinđelić stekao prednost od 5 golova 5 minuta pre kraja.

Standardan u ekipi Sinđelića sa svojim prosekom od 8 golova bio je Dragačevac. Uz njega na beku je bio sjajan mladi Šljukić, koji je izabran za igrača utakmice. Uz bekove krila su sjajno odradila svoj deo posla, za svoje minute koje su odigrali Vukosavić, Ognjanović i Rakić. Na golu Tabak sa svojih 10 intervencija je promenio tok utakmice u prvom poluvremenu.

U narednom kolu Sinđelić će ponovo biti domaćin za dve nedelje ekipi Smedereva.